Już prawie 10% polskiej energii wytwarzane jest z OZE

Według najnowszego sprawozdania Komisji Europejskiej, Polsce tylko do 2010 roku udało się zwiększyć udział energii wytwarzanej z OZE do 9,5 %. To więcej niż zakładano.

Zgodnie z tzw. pakietem energetyczno-klimatycznym, przyjętym przez Komisję Europejską w 2007 roku, Unia Europejska ma obowiązek zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych w zużyciu energii końcowej do 20% w 2020 r.

Główny cel wyznaczony dla Polski to zwiększenie  udziału energii wytwarzanej z OZE do 15% całkowitego zużycia energii do 2020 roku, w tym cel średnioterminowy 8,8% do 2010 roku. Według raportu z postępów w dziedzinie energii odnawialnej, przedstawionego 27 marca br. przez Komisję Europejską, Polska zrealizowała cel średnioterminowy na poziomie 9,5%, czyli większym niż prognozowano.

Według przedstawicieli Komisji Europejskiej, żeby wypełnić przyjęte założenia do 2020 roku, należy dalej aktywnie działać na rzecz rozwoju tej dziedziny energetyki.

Czytaj więcej...

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 30MW – 10 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi