Energetyka wiatrowa w Polsce.

Raport opracowany przez Invest In Poland, IDZP, TPA Horwath został opublikowany w listopadzie 2011r. Głównym tematem raportu jest rozwój energetyki wiatrowej w Polsce w porównaniu z Europą i ze światem.

Sektor energetyki wiatrowej odnotowuje dynamiczny rozwój na świecie. Również w Polsce następuje olbrzymi wzrost zdolności wytwórczych w tym zakresie.

Raport zawiera informacje o uwarunkowaniach prawnych, ograniczeniach i perspektywach biznesowych, barierach inwestycyjnych oraz konieczności ochrony środowiska. Przedstawia możliwości wytwórcze i prognozy rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce w najbliższych latach. Sporo miejsca poświęcone polityce i prawu Unii Europejskiej, kwestiom podatkowym, biurokracji, zmianie przepisów oraz procedurom związanym z przyłączeniem odnawialnych źródeł energii elektrycznej do sieci – innymi słowy temu, co warto wiedzieć o energetyce wiatrowej. 

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 6MW – 2 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi