Obalamy mity - poznaj wiatraki z bliska! Contino Zeta organizatorem wycieczki do Białogardu!

22 i 23 sierpnia br. Mieszkańcy Sulmierzyc (woj. wielkopolskie) mieli okazję przekonać się na własne oczy i uszy jak wygląda farma wiatrowa z bliska. Firma Contino Zeta zorganizowała wycieczkę do Białogardu, gdzie znajduje się jej inwestycja,farma wiatrowa Kościernica II składająca się z dwóch turbin o łącznej mocy 5 MW.

O udziale w wycieczce decydowała kolejność zgłoszeń. Chętnych było więcej niż się spodziewaliśmy. Finalnie w zwiedzaniu farmy wiatrowej brały udział 32 osoby z Sulmierzyc. O godzinie 18.00 uczestnicy wycieczki dojechali na miejsce inwestycji. Mogli zobaczyć z bliska turbiny, wejść do środka i obserwować ich pracę. Mieszkańcy Sulmierzyc w skupieniu wsłuchiwali się w pracę wiatraków, jednak wszycy jedoznacznie i zaskoczeniem przyznali, że dźwięki emitowane przez urządzenia nie są ani uciążliwe ani głośne. Krzysztof Krukowski z Contino Zeta przybliżył zebranym ważne informacje dotyczące działania wiatraków oraz opowiedział o korzyściach jakie inwestycja przynosi gminie. Mieszkańcy zadawali liczne pytania na które pracownicy Contino szczegółowo odpowiadali.

Po wizycie na farmie wiatrowej, wszyscy udali się do hotelu, gdzie przygotowana była uroczysta kolacja. W sobotę rano, po śniadaniu grupa pojechała do pobliskich nadmorskich miejscowości aby tam w pełnym słońcu pospacerować po plaży.

 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

 

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 30MW – 10 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi